Od koho se učíte být TADY a TEĎ? Já od svých dětí a koní:-)

Dnešní článek bude krátký, ale jeho myšlenka mě včera docela dostala, když ke mně konečně doputovala…..…..

Vyrazila jsem s dcerou Emčou na vyjížďku. Tentokrát delší, těšily jsme se, že budeme prozkoumávat nové možnosti a ne jen, že pojedeme už známý večerní okruh. Že si zahrajeme na OBJEVITELKY:)) Už to slovo v nás vzbuzovalo zvědavost a adrenalin:)) Krátký škoní den byl za námi, děti nebyly unavené, mladší Eli  si hrála u sousedů, tašky připravené na zítra, tak vyrážíme:)IMG_20160822_133442

Vybraly jsme kobylku Johanku, která potřebuje po hříběti pracovat na kondičce a poníka Paťu, který toho přes léto taky moc nenaběhal ,vzhledem k letním táborům mých dvou dcer….o JEŽDĚNÍ NA KONI S DĚTMI PÍŠI zde:)

Přibližnou trasu jsme měly doporučenou od jednoho místního běhacího sportovce, takže jsme se těšily na nové zážitky, nové dobyté vrcholy a výhledy z kopců:) . Já jsem si jeden VRCHOL DOBYLA, ale to jsem ještě netušila jaký!!!

První kus trasy byl po známé cestě , takže všechno běželo jak po drátkách…až na občasné zastavování koní, kteří se tvářili, že zelenou trávu neviděli alespoň 2 týdny, umírají hlady  a nutně se musejí nacpat k prasknutí…..poznámka na okraj: jsou nonstop na pastvině, takže se pasou co hrdlo ráčí ve dne i v noci a ještě mají seno:))

Novou odbočkou jsme se vyšplhaly na kopec, zkonzultovaly spolu kam dál a vydaly se do lesa. Minuly jsme sousedem sportovcem zmíněný luxusní dřevěnicový statek s trávníčkem připomínající golfové hřiště a doškovou střechou, která mě fascinovala na dřevěném plotě obehnaném okolo celého obrovského pozemku. Vzhledem k tomu, že směrovky nikde a zde již instrukce nebyly, jsem začínala být mírně nervózní….

IMG_20160823_130559

Znáte to: do hlavy se tlačí otázky: Jdeme dobře? Nezabloudíme? Nebude už brzy tma? Neměli jsme raději experimentovat o víkendu, kdy je na to dost času? Není to tu na koníky moc tvrdé podloží a moc kamínků?  Proč se tu kruci není nikde koho zeptat?  Nemáme se raději vrátit stejnou cestou?  Není to sousedům už divné, že jsme tak dlouho pryč? Nechtějí už Eli vrátit?

Z druhého koně se od Emči ozývalo: Tady je mami ale krásně, viď:-) Půjdeme tady nahoru, jo? Kolik je hodin? Tak to je dobrý, já myslela, že jsme venku dýl.  Stmívá se až později. Tak tady to asi nikam nevede, tak půjdeme tady tou cestou dolů, jo? To je hezká vyjížďka, že jo, to je dobře, že jsme jeli dnes jinam. Ten soused říkal, že to vede dolů k řece, tak tady to vypadá, že bysme tam mohly dojet,říkala jsi, že řeka bude dole v údolí:-)

A moje hlava: To dítě se vůbec nebojí, ona má snad víc odvahy než já. Ona mi tak slepě věří, že vždycky všechno zvládnu, že zvládnu COKOLIV,  i když jsem ve stresu, že mě donutí SPADNOUT ZPÁTKY  NA ZEM a FUNGOVAT!

Tak jsme se cestou zeptali nakonec kudy dál, dorazili po 1,5 hodině pro Elišku k sousedům, kteří byli naprosto v pohodě, cestou si ty krásy Beskyd a kopců opravdu užily, protože i na kopcích i kolem řeky bylo opravdu krásně a já si uvědomila PRO MĚ MOC DŮLEŽITOU VĚC:

Nechávám se tak ZAHLTIT ZODPOVĚDNOSTÍ, PŘEMÝŠLENÍM , PLÁNOVÁNÍM, POVINNOSTMI. Dospělí mají na bedrech naloženo tolik věcí, úkolů, přemýšlí co ještě musí, můžou, měli by, co stihnout……že se vůbec neuvolní, neužívají si přítomnou chvíli a NEŽIJÍ TADY A TEĎ i když to jdou plánovaně dělat a CHTĚJÍ ODPOČÍVAT A UVOLNIT SE…..IMG_20150508_143231

Krásně mě dorazila poslední věta od Emči: Mami, ty máš vlastnost, že jsi na mě ten svůj stres taky přenesla a začaly mě bolet nohy:))

Takže učme se od svých dětí…jsou pro nás DAR. Dostaly jsme DAREM ČAS, který s nimi můžeme strávit a ten můžeme využít pro svůj osobní posun , rozvoj, a pro svoji jedinečnou cestu životem …za svými cíli, o kterých PÍŠI PRO ZMĚNU ZDE:-)

Také se někdy přistihnete, že děláte činnost, při které jste chtěli RELAXOVAT, ale už myslíte na to, co jste ZAPOMNĚLI, JEŠTĚ CHTĚLI UDĚLAT, BUDETE MUSET UDĚLAT, ZAŘÍDIT, SLÍBILI JSTE, NEVÍTE JAK VYŘEŠIT, TRÁPÍ VÁS TO…..

Zkuste se PŘEPNOUT DO PŘÍTOMNOSTI, BÝT TADY A TEĎ, NAČERPAT radostnou ENERGII z drobných maličkostí, jako je třeba východ slunce, VYČISTIT HLAVU takovým luxusem, jako je sezení na terase, přivření očí, nepřemýšlení a poslouchání zpěvu ptáků,  VYHODIT STARÉ POSTUPY, ať mají možnost přistát nějaIMG_20160517_071854ké nové myšlenky do Vaší přesycené hlavy….. nebo si prostě jen jděte zaběhat  nebo zaskákat na trampolíně:-) VAŠE HLAVA TO OCENÍ:-)

ALE HLAVNĚ: PŘEPÍNEJTE CO NEJČASTĚJI DO TADY A TEĎ, přemýšlení a plánování nám jde dobře, tím jsme tak zahlceni, že to rozhodně trénovat nemusíme…

Vidíte, krátký článek to nakonec nebyl, když jsem přistála do tady a teď, tak přistálo hodně myšlenek,o které jsem se chtěla podělit:-))

Pokud se Vám článek líbil, stáhněte si můj  eBOOK ZDARMA ZDE  🙂

Cítíte se, že stojíte na místě, nic Vám nejde a jste stále nespokojeni? Hodil by se Vám přísun podpory od někoho, kdo na tom byl  stejně a dnes je šťastný a spokojený? Stáhněte si můj nový eBOOK  Můj sen: Z paneláku ke koním a na ranč.

A velmi ocením, pokud mi své způsoby přistání do TADY A TEĎ napíšete na katka@zajac.cz

:

Katka Zajacová

Mojí vášní jsou koně. Baví mě ukazovat dětem i dospělým cestu k nim a inspirovat je, jak si s koněm vytvořit vztah. Užívat si s nimi čas jinak, než je zvykem a vytvořit si z nich parťáky na celý život.

Ke koním jsem chodila už odmalička jako dítě, mým snem bylo mít vlastního koně a ten jsem si splnila z mé první výplaty. Tento kůň mne provází mým životem již 20 let.

Druhý velký sen, mít svůj ranč a s koňmi denně žít a ne za nimi dojíždět, jsem si splnila teď. Mám dvě děti, které také milují koně a mohou s nimi žít již od malička. Dalším mým snem je tuto lásku ke koním předávat dál, aby si s nimi lidé naučili udělat hezký vztah. Když jim otevřete své srdce, můžete jen získat.

Získala jsem certifikaci Pedagogicko-psychologického ježdění a mám licenci Cvičitele pro jízdu na koni.

Jsem také autorkou eBooku ZDARMA:

Děti a koně: 8 tipů na co nezapomenout, když chce Vaše dítě jezdit na koni

Stáhnout si eBOOK ZDARMA můžete ZDE>>>

Jsem také autorkou eBooku :

Můj sen: Z paneláku ke koním a na ranč

Stáhnout si eBOOK MŮJ SEN můžete ZDE>>>

Můj příběh si přečtěte zde>>

Komentáře