Můžeme si ty koníky pohladit? Ano, budeme moc rádi !

Tak na takovou odpověď reagují maminky i děti často potěšeně i překvapeně. Když na procházce s koněm potkáváme cizí děti a chtějí si pohladit koníky, často se ptají velmi opatrně, protože mají zkušenosti, že to bývá nevítané. My s tím nemáme žádný problém a naši koníci se velmi rádi pomazlí. Také jsem ráda, když děti vidí, že i takové velké zvíře je citlivé a kamarádské. Dělá mi dobře povzbudit důvěru dětí v tato nádherná zvířata a zároveň důvěru v sebe.

 

Nedávno za mnou přijela na návštěvu známá podívat se na hříbátko s dětmi. Ptala se na možnost ježdění pro své děti a vzpomněla u toho na svá mladá léta někde na jízdárně, kde se koní bála, protože byli k dětem protivní. Ve vzpomínkách se mi přihlásilo více takových maminek, které mi zmiňovaly strach z jízdárenských koní, ale já jsem tomu nevěnovala moc pozornosti…v tu dobu jsem se spokojila s tím, že se nebojí těch mých a jsou u nás spokojené a opakovaně se vrací.

 

Začala jsem si klást otázku, proč tomu tak je a jestli bych s tím nemohla něco udělat. Zvládla bych zapracovat na důvěře mezi koňmi a lidmi? Dětmi? Učit je budovat si s nimi vztah? Jasně, globálně je to velký drak, ale co v malém měřítku? Porcovat draka po malých kouskách. Když každý udělá malý krůček směrem, který ho zajímá a táhne a pak další krůček a pak další, bude svět lepší a lidštější. Budeme ho našim dětem předávat ve stavu, za který se nebudeme muset stydět a budou moci pokračovat dále… Navíc to má další přidanou hodnotu…těmito krůčky se budeme měnit i my…a každým dalším pidikrůčkem budeme více poznávat sami sebesvoje vlastní já…jací jsme, co dokážeme …kam se posuneme… jak ovlivníme svět kolem sebe, ostatní kolem nás…a pocítíme zpětnou odezvu, která se nás dotkne  a znovu ji můžeme zpracovat pro sebe…..je to nekončící škola života…..a moc se na ni těším…co vy?

Pokud Vás zajímá téma děti a koně, stáhněte si můj eBOOK ZDARMA ZDE

Cítíte se, že stojíte na místě, nic Vám nejde a jste stále nespokojeni? Hhodil by se Vám přísun podpory od někoho, kdo na tom byl  stejně a dnes je šťastný a spokojený? Stáhněte si můj nový eBOOK  Můj sen: Z paneláku ke koním a na ranč.

Katka Zajacová

Mojí vášní jsou koně. Baví mě ukazovat dětem i dospělým cestu k nim a inspirovat je, jak si s koněm vytvořit vztah. Užívat si s nimi čas jinak, než je zvykem a vytvořit si z nich parťáky na celý život.

Ke koním jsem chodila už odmalička jako dítě, mým snem bylo mít vlastního koně a ten jsem si splnila z mé první výplaty. Tento kůň mne provází mým životem již 20 let.

Druhý velký sen, mít svůj ranč a s koňmi denně žít a ne za nimi dojíždět, jsem si splnila teď. Mám dvě děti, které také milují koně a mohou s nimi žít již od malička. Dalším mým snem je tuto lásku ke koním předávat dál, aby si s nimi lidé naučili udělat hezký vztah. Když jim otevřete své srdce, můžete jen získat.

Získala jsem certifikaci Pedagogicko-psychologického ježdění a mám licenci Cvičitele pro jízdu na koni.

Jsem také autorkou eBooku ZDARMA:

Děti a koně: 8 tipů na co nezapomenout, když chce Vaše dítě jezdit na koni

Stáhnout si eBOOK ZDARMA můžete ZDE>>>

Jsem také autorkou eBooku :

Můj sen: Z paneláku ke koním a na ranč

Stáhnout si eBOOK MŮJ SEN můžete ZDE>>>

Můj příběh si přečtěte zde>>

Komentáře