Můj příběh

Mojí vášní jsou koně.

Ukáži vám - dětem i dospělým -  cestu ke koňské duši. Baví mě to a kus sebe mohu předat i vám.

Budu vás inspirovat, jak si s koněm užívat čas jinak, než je zvykem a vytvořit si z nich parťáky na celý život.

MŮJ EXPERTNÍ PŘÍBĚH

 Žiji si svůj sen. Toužila jsem žít se svými koňmi, které mám už mnoho let, ale jen jsem za nimi dojížděla. Chtěla jsem s nimi bydlet na jednom ranči, starat se o ně, nosit jim snídani i večeři, mít možnost je pozorovat, vytvářet si k nim úzký vztah a prohlubovat kamarádství. Kdykoliv se za nimi zastavit, jen tak je pohladit, pomazlit se s nimi, dát jim mrkev, povyprávět jim novinky.

Teď jsem se dočkala. Díky spolupráci mé mamky a kamarádů se mi podařilo přestěhovat se se svými dvěma dětmi, které už delší dobu vychovávám sama, do domku, ze kterého si postupně vytváříme svůj vysněný ranč. 

 Naši koně jsou zde na ranči našimi parťáky a kamarády. Postupně se učíme, co potřebují a co jim dělá dobře a náš vztah se stále prohlubuje. I když s nimi sdílím život již tolik let, teď cítím, že jim stále více rozumím a otevírají se mi nové obzory v komunikaci s nimi. 

 

IMG_20150502_130219

Je úžasné, že kdykoliv si vzpomenu, můžu se jít pomazlit, promluvit s nimi, vyrazit na vyjížďku, nakrmit je, postarat se o ně...všechno tohle mi dělá moc dobře a cítím se šťastná. Vidím jak se vyspali, přemýšlím jakou měli noc na pastvině, pozoruji jejich vzájemnou komunikaci s novým hříbátkem a s našimi psíky...

ALE VŽDY TO TAK NEBYLO

Přes 20 let jsem měla koně v cizích stájích. Vždy jsem za svými koníky dojížděla, platila peníze za ustájení, neustále balila svačiny a náhradní oblečení dětem, stále někam pospíchala, při domlouvání schůzek s klienty jsem musela počítat s časovou ztrátou na dojezd. Nebylo zázemí pro klienty, nebylo většinou kde se převlíkat, v zimě bylo také krušno a děti sice jezdily moc rády, ale při pozdních dojezdech domů si stěžovaly, že nemají čas na psaní úkolů.

A co nejhůře? Jak prohlubovat a udržovat vztah s koňmi, když je vidíte 3x týdně? Jak si vypiplat hříbátko, když se narodí bez vás, nevidíte ho každý den a nemazlíte ho stokrát denně? Jak mám být spokojena, když někomu platím za péči o koně, když mě baví o ně pečovat? Vždyť vlastně ani neznám pořádně jejich potřeby. Ano, všeobecně, co se zeptám, dočtu, zjistím. Ale každý kůň má své specifické potřeby, nálady, nic se nedá dělat podle šablony, je třeba reagovat na drobnosti. Chci přeci spokojené a zdravé parťáky.

Jsem proto vděčná sobě, rodině, přátelům, že moje cesta za tímto snem byla natolik úspěšná, že se můžu vydat dál. Studovat více tyto koňské parťáky, jejich mimořádně vyvinutý smysl pro komunikaci a vztahy s člověkem.

IMG_20150508_141544