KONĚ JAKO MOSTY K LIDEM

Chtěla jsem napsat úžasný výchovný článek o tom, na co si dát pozor s dětmi poprvé u koní.

Jak jinak, než úžasný, že:-) Ale okolnosti mne nutí se zachovat jinak a poslat do světa tuto myšlenku …..

Máme doma dusno. A je to hnus. Nesnáším to. Nesnášela jsem to už jako malá, když spolu nemluvili rodiče a nesnáším to ani teď, když se do takové situace dostanu. Mám tendenci udělat cokoliv, aby se dusno prolomilo a změnilo v proudící komunikační kanál. Ale zjistila jsem, že někdy to nejde. Sama na to nestačím. Na to musí být dva, kteří to chtějí. Můžu mluvit, navrhovat, snažit se, objímat, pusinkovat…..Nechci, aby to vypadalo, že problémy jsou jen na straně toho druhého. Jsme v tom obě dvě…půl napůl….

koně jako mosty

Dusno máme se starší dcerou. Okolnosti jsou složitější….můj nový přítel, její puberta, změna pozic v rodině, stěhování na nové místo…vlastně ani nevím, co přesně byl ten spouštěcí moment, který spustil celou situaci. Asi to prostě vybublalo.

Problém je v tom, že nefunguje komunikace. Takové často omílané slovo….a když ho nejvíce potřebujeme a nefunguje, co bychom za něj dali…….teda já ano! Doteď taková rozumná slečna, se kterou rozebírám kdeco a najednou se nemůžeme hnout z místa…..

A chcete vědět, co nám nejvíce pomáhá? Máme nakročeno k lepším časům díky KONÍM :-))

Naši úžasní koně jsou prostě multifunkční miláčkové. Nejen, že si jim můžu postěžovat, vypovídat se, pojmenovat své myšlenky, zvědomit si co jen tuším a říci si věci i nahlas. Trpělivě naslouchají a dávají mi láskyplně vědět, že řešení je na cestě…

Zvládnou nás i SPOJOVAT. I přes naše dusno nás touha vytáhla s dcerou na večerní vyjížďku a zázraky se děly:-) Sedíme na koních, couráme se po cestě, rozebíráme co jaký kůň udělal nebo potřebuje, domlouváme se na cestě, cíli procházky, jak dlouho budeme pryč s mámou od hříběte, jestli si zacváláme, jestli je tlačí kamínky na cestě, jestli koukneme i po houbách, jestli slyšíme z domova řehtání, co se tam asi děje………CÍTÍTE TU KOMUNIKACI! Najednou to jde!  Smějeme se spolu, povídáme, mluvíme, HURÁÁÁ:-) HŘEJE MĚ U SRDCE:-)))

Neříkám, že je vyhráno, ale JE TO CESTA:-)  CESTA JAK NAJÍT MOST A SPOJOVAT:-)

KONĚ NÁM NABÍDLI TEN MOST A UŽ JE JEN NA NÁS, JESTLI HO ZVLÁDNEME POUŽÍT PRO SEBE:-)

IMG_20160518_152223

Když se dostanete do podobné situace, hledejte most, který vám pomůže propojit pomyslné světy, které kulhají v komunikaci. Vezměte toho druhého a jděte s ním dělat něco, co máte rádi…sportujte, jděte na houby, jeďte na kolo,  jděte na koupák, na trampolínu…..hoďte starosti za imageshlavu, užijte si společně strávené chvíle, ŽIJTE TADY A TEĎ  a něco se určitě stane! VĚŘTE TOMU!

Pro nás jsou tímto MOSTEM NAŠI KONĚ, PROTOŽE SE V JEJICH BLÍZKOSTI CÍTÍME DOBŘE, UVOLNĚNĚ A DŮVĚŘUJEME JIM. JSOU PRO NÁS MOSTEM MEZI LIDMI  a funguje to:-)

Držím Vám palce, ať si najdete svoji cestu a svoje mosty:-))

Budu ráda za zaslání Vašich řádků, jaké mosty pomohly právě Vám na katka@zajac.cz

Více podobných článků najdete na mém novém webu www.katkazajacova.cz

Pokud se Vám článek líbil, stáhněte si můj  eBOOK ZDARMA ZDE  a podpořte lásku svých dětí ke koním:-)

Cítíte se, že stojíte na místě, nic Vám nejde a jste stále nespokojeni? Hodil by se Vám přísun podpory od někoho, kdo na tom byl  stejně a dnes je šťastný a spokojený? Stáhněte si můj nový eBOOK  Můj sen: Z paneláku ke koním a na ranč.

:

 

Katka Zajacová

Mojí vášní jsou koně. Baví mě ukazovat dětem i dospělým cestu k nim a inspirovat je, jak si s koněm vytvořit vztah. Užívat si s nimi čas jinak, než je zvykem a vytvořit si z nich parťáky na celý život.

Ke koním jsem chodila už odmalička jako dítě, mým snem bylo mít vlastního koně a ten jsem si splnila z mé první výplaty. Tento kůň mne provází mým životem již 20 let.

Druhý velký sen, mít svůj ranč a s koňmi denně žít a ne za nimi dojíždět, jsem si splnila teď. Mám dvě děti, které také milují koně a mohou s nimi žít již od malička. Dalším mým snem je tuto lásku ke koním předávat dál, aby si s nimi lidé naučili udělat hezký vztah. Když jim otevřete své srdce, můžete jen získat.

Získala jsem certifikaci Pedagogicko-psychologického ježdění a mám licenci Cvičitele pro jízdu na koni.

Jsem také autorkou eBooku ZDARMA:

Děti a koně: 8 tipů na co nezapomenout, když chce Vaše dítě jezdit na koni

Stáhnout si eBOOK ZDARMA můžete ZDE>>>

Jsem také autorkou eBooku :

Můj sen: Z paneláku ke koním a na ranč

Stáhnout si eBOOK MŮJ SEN můžete ZDE>>>

Můj příběh si přečtěte zde>>

Komentáře