Jak se z nutného zla stal báječný zážitek…

Už se Vám někdy stalo, že se Vám do něčeho nechtělo a nakonec se z toho vyklubal báječný zážitek a super dobrodružství???

Mně nyní…

Po několika dnech nepříjemných mrazů pro koníky i pro lidi, kdy jsem se rozhodla, že s ježděním počkáme, přišly normální teploty a připadl prašan…. a já se těšila na vyjížďku. Jakmile dcerka Emička přišla ze školy, nachystaly jsme sedla a rozhodovaly se, které koníky vezmeme, i když jsem si byla vědoma toho, že by to potřebovali všichni.

IMG_20161204_131540

Jenže ouha…problém…když vezmeme jen dva a dva zůstanou doma, nejdou zavřít pojízdná vrata od stodoly, protože vrstva pilin a hnoje je tak zmrzlá, že se nedá odkopat na drážku, aby se vrata dala zasunout. Jeden den lepších teplot (tím myslím ne -15 a méně) na to prostě nestačil.  Co teď???

IMG_20161204_131118

No, musejí ven všichni, protože když vezmeme jen dva, zbývající dva koně tam budou lítat jak zběsilí a protrhnou ohrady. Zadky máme ale jenom dva, jak to udělat? Navíc se začíná stmívat. Ano, vyjížďku za tmy jsme už dlouho plánovaly, ale jen dva na dva. Tohle bude tedy dobrodružství.  Rozhodla jsem se, že vezmu hříbě na volno, sednu na Johanku (mamku), která se v pohodě zvládne jednou rukou a do druhé vezmu na lano Tima (22 letého valáška), který pokulhává, takže snad nebude tak rychlý… IMG_20161204_130714

Emča si vzala pod sedlo svého poníka Paťu, který se na vyjížďku viditelně těšil, takže bylo jasné, že bude velmi bujný……No, já všem dětem říkám, že poník je pro pokročilé jezdce a malým vzrůstem jen mate:))

Už byla tma a bílé pláně vypadaly naprosto fantasticky…občas svítilo nějaké okénko z venkovské chaloupky, občas nějaká lampa, sem tam spadla nějaká vločka, stromy krásně zasněžené, sníh pod kopyty krásně křupal a koníci spokojeně oddychovali…..prostě pohádka…..

Proč já jsem se toho tak bála? Je to tak dobrodružné, fantastické, pohádkové, vzrušující:))

Cítím se jak v jiném světě….IMG_20161204_071244

Koně jsou naprosto fantastičtí….

Jsou sice nabití, to ano, ale oproti mému předpokladu nezlobí, nekřižují se, nevyhazují (jen hříbě párkrát z radosti), všechno probíhá v pohodě, v klidu, cváláme do kopečka za sebou, hříbě je na volno, běží vedle nás, nikomu nepřekáží, slyším v tichu oddychování a frkání……..nikde nikdo…jen my s Emčou a 4 koně……prostě PARÁÁÁÁDA

KDY JINDY BYCH TOHLE ZAŽILA? NEŽ V ZIMĚ A ZA TMY? V KRÁSNÉM BÍLÉM PRAŠANU….

Nikde nikdo, tma, ale ne úplně černá, protože jezdíme na bílých pláních plných hlubokého prašanu, který nám svítí na cestu, jsme sami, ale nejsme, užíváme si to…tu sounáležitost s našimi miláčky, kteří jsou rádi, že se zase po týdnu protáhnou…a zaslouženě, ty mrazy pro ně nebyly jednoduché, i když jsme se jim snažily je ulehčit jak to šlo….

Jsem ráda, že jsem byla okolnostmi donucena sebrat odvahu a vypravit se se 4mi koňmi ve 2 jezdcích za tmy na vyjížďku…..

BYLA TO PARÁDA!

NĚKDY TO NENÍ ŠPATNÉ PŘEKROČIT SVOJÍ KOMFORTNÍ ZÓNU A PUSTIT SE DÁL….i když se nám do toho často moc nechce….:-)

PS1: omlouvám se, fotky za tmy nemám…

PS2: Může se zdát divné, že takový zážitek za tmy mám až po tolika letech s koňmi…ale v nájemních stájích to chodí jinak…v tolik a tolik se dá večeře, zavřít a spát…Teď mám to štěstí, že jsme první zimu na svém (však nás také zima pěkně zkouší) a tak si můžu koníky projet kdy chci, třeba o půlnoci při měsíčku:-))) Navíc se nikde nezavírají, protože jsou nonstop venku a mají k dispozici stodolu, takže pravidla jsou od toho, aby se rušila:-)))

Pokud budete chtít číst více mých článků, občas se pousmát nad nějakou fotkou či videem,  sledujte moji stránku SRDCEM U KONÍ .

Své dny můžete obohatit kontaktem a láskou ke koním. Jsou to tvorové, kteří Vám vše, co jim dáte mnohonásobně vrátí. Zkuste se začíst do tohoto eBooku zdarma o tom, jak se KŮŇ STANE KONÍČKEM  a proč se do nich zamilovat:-)) <<

Rozšiřte své obzory o kontakt s těmito skvělými tvory a otevřete jim své srdce. Bohatě se Vám to vrátí:))

Katka Zajacová

Mojí vášní jsou koně. Baví mě ukazovat dětem i dospělým cestu k nim a inspirovat je, jak si s koněm vytvořit vztah. Užívat si s nimi čas jinak, než je zvykem a vytvořit si z nich parťáky na celý život.

Ke koním jsem chodila už odmalička jako dítě, mým snem bylo mít vlastního koně a ten jsem si splnila z mé první výplaty. Tento kůň mne provází mým životem již 20 let.

Druhý velký sen, mít svůj ranč a s koňmi denně žít a ne za nimi dojíždět, jsem si splnila teď. Mám dvě děti, které také milují koně a mohou s nimi žít již od malička. Dalším mým snem je tuto lásku ke koním předávat dál, aby si s nimi lidé naučili udělat hezký vztah. Když jim otevřete své srdce, můžete jen získat.

Získala jsem certifikaci Pedagogicko-psychologického ježdění a mám licenci Cvičitele pro jízdu na koni.

Jsem také autorkou eBooku ZDARMA:

Děti a koně: 8 tipů na co nezapomenout, když chce Vaše dítě jezdit na koni

Stáhnout si eBOOK ZDARMA můžete ZDE>>>

Jsem také autorkou eBooku :

Můj sen: Z paneláku ke koním a na ranč

Stáhnout si eBOOK MŮJ SEN můžete ZDE>>>

Můj příběh si přečtěte zde>>

Komentáře