Co má úraz mé kobylky společného s poníženou ženou?

Při zkoumání událostí posledních týdnů jsem dospěla k několika zajímavým závěrům. Ač se to zdá možná podivné, úraz oka mé kobylky mne znovu donutil zkoumat více samu sebe.

Co tomu předcházelo? Přišla jsem ke koním a zjistila jsem, že moje kobylka Johanka má úraz těšně u oka…velký škrábanec, sedřenou kůži,  začínající otok a přivřené oko….zděsila jsem se a přemýšlela, zda zavolat veterináře. Usoudila jsem, že nikde žádná krev a otok se dá zvládnout a rozhodla se počkat do druhého dne, co to udělá.

Následně mojí hlavu začínaly zaměstnávat myšlenky, co to má znamenat.

Můžu si říct…

1 – to je ale trdlo/nešika/trouba….dosadit se dá cokoliv

2 – teda ten Tim (valach ve stádě) je ale hroznej, už prudí tak, že se pošťuchovali a ona se bouchla o něco ve stáji…..

3 – a třetí? Ta se mi líbí nejvíce……..Co mi chce naznačit? Co to má znamenat? Je to můj kůň, já jsem majitelka,  co mi to chce tímto říct?  Jedna mně milá osoba mi totiž vysvětlila, že koně nás mají tak rádi, že si ublíží …..a byli by schopni i zemřít, jen aby nám ukázali co musíme změnit a jaký princip potřebujeme zvládnout, aby se nám stále nevracel. Jsou schopni nám to ukazovat opakovaně znovu a znovu bez ohledu na důsledky pro ně. Následně jsem četla i články o koních jako zrcadlech pro lidi a věci mi začaly dávat smysl. Není sice vždy jednoduché tyto záhady rozklíčovat, ale pokud  se do toho pustíme, vždy se to vyplatí.IMG_20161023_125751

Takže zpátky k oku:-). Co mi tím chce Johanka říci? Co nechci vidět nebo na co se nechci podívat? Proč mě tak rozčiluje, že se k ní Tim chová škaredě a ona si to nechá líbit, přestože je jediná kobyla ve stádě, má hříbě a je vlastně dominantní kobyla. Co to má společného se mnou? Jsem také sama sebou jen když nejsem ve společnosti mužů a s nimi jsem uťápnutá kobyla (přeloženo ponížená žena)? Stále jim ustupuji? Nechci vidět ve vztahu věci, které by se mi nelíbily a proto dělám, že je nevidím, abych je nemusela řešit? Říká mi tímto Johanka takhle už to nepůjde…to už je tedy moc….

IMG_20161023_125758

Tohle je vlastně moc pro mě…mít zraněného koně…a rozhodně jí moc děkuji za signály, které mi vyslala. Otok se sice zhoršil, ale za 3 dny jsme ho rozehnaly gelem z Aloe, který mi doporučila kamarádka. Také jsem s její spoluprací zjišťovala, co že to v těch vztazích vlastně dělám a skládala si střípky svých vzorců chování. Nacházela jsem věci, které se mi nelíbily, ale nepřivírala nad nimi oči.

Neříkám, že všechno jde změnit hned, ale je potřeba na tu cestu změny vykročit a začít hledat řešení.

Ve vztahu se učím jíž nepřivírat oči nad věcmi, které se mi nelíbí a nastavuji ráznější i rázné hranice, aby už nemusela nastat situace, že se budu cítit jako ta uťápnutá kobylka….

PS: Dnes ráno jsme se obě s Johankou pro něco shýbly a daly si čelovku…já z toho vyšla s  boulí….Johanka už možná není uťápnutá:-)…aneb nehoda není náhoda:-)

 

Pokud budete chtít více porozumět, jak nám koně zrcadlí naše vlastní nálady a jak nám mohou v životě pomoci a obohatit nás, sledujte moji stránku SRDCEM U KONÍ .

Pokud už koníky Vy nebo Vaše děti máte rádi a budete hledat jak obohatit své dny, můžete využít eBook zdarma  o tipech k hledání pohodové jízdárny i ježdění na koni ZDE<<

Katka Zajacová

Mojí vášní jsou koně. Baví mě ukazovat dětem i dospělým cestu k nim a inspirovat je, jak si s koněm vytvořit vztah. Užívat si s nimi čas jinak, než je zvykem a vytvořit si z nich parťáky na celý život.

Ke koním jsem chodila už odmalička jako dítě, mým snem bylo mít vlastního koně a ten jsem si splnila z mé první výplaty. Tento kůň mne provází mým životem již 20 let.

Druhý velký sen, mít svůj ranč a s koňmi denně žít a ne za nimi dojíždět, jsem si splnila teď. Mám dvě děti, které také milují koně a mohou s nimi žít již od malička. Dalším mým snem je tuto lásku ke koním předávat dál, aby si s nimi lidé naučili udělat hezký vztah. Když jim otevřete své srdce, můžete jen získat.

Získala jsem certifikaci Pedagogicko-psychologického ježdění a mám licenci Cvičitele pro jízdu na koni.

Jsem také autorkou eBooku ZDARMA:

Děti a koně: 8 tipů na co nezapomenout, když chce Vaše dítě jezdit na koni

Stáhnout si eBOOK ZDARMA můžete ZDE>>>

Jsem také autorkou eBooku :

Můj sen: Z paneláku ke koním a na ranč

Stáhnout si eBOOK MŮJ SEN můžete ZDE>>>

Můj příběh si přečtěte zde>>

Komentáře