Báječný nápad jen tak náhodou?

Také se Vám stává, že dlouho něco řešíte, lámete si hlavu, nespíte z toho…….. a když to PUSTÍTE, tak k Vám řešení prostě samo doputuje?

A  samo se nabídne báječnou myšlenkou, která Vás potká třeba při procházce přírodou nebo při posezení na záchodě?

Poslechněte si, jak se to stalo mně….

Na WC to tedy nebylo, ale při procházení sklepem:-)IMG_20160927_152320

Od té doby, co jsme se nastěhovaly na ranč, řeším svoji osobní otázku, jestli mám pokácet některé stromy, protože chci vidět na koně do výběhu. Vždyť v mých snech bylo, že na ně budu z terasy nebo od domu vidět a budu si užívat ten slastný pohled na pasoucí se stádečko mých koníků! Jenže mi bylo líto stromy pokácet a navíc toho času na kochání se zase tolik není, aby to stálo za kácení stromů….Ale když si opravdu ten čas na kafíčko udělám, budu chodit pokaždé do druhého patra na krásný výhled na pastviny z dětského pokoje? A co návštěvy? Budu je tam brát také? No to by mi dcera dala! Navíc je lepší si za koníky dojít rovnou na pastvinu a pomazlit se s nimi….

Ale stále mi hlodalo v hlavě takové ALE… Je to opravdu pro mě řešení? Spokojím se s tím? Nezdůvodnila jsem si to jen nějak, abych nemusela udělat ROZHODNUTÍ, o  kterém si nejsem tak jistá? A které se nedá vrátit zpátky?

A náhle….

Soused o zářijovém víkendu vytáhl sekačku a posekal si okolo domku. Říkám dcerkám…taky bychom měly posekat…asi už letos naposledy. Ale není to škoda, když pastviny jsou už skoro vypasené (až na tu jednu malou, kterou si schováváme na říjen) a přitom budeme mrhat trávou pod koly sekačky? Celá se ošívám NESPOKOJENOSTÍ a při procházení sklepem pro sekačku mi padne oko na zbytek plastových tyček, které zbyly ze stavění uličky ohradníku na pastvině. V náhlém popudu popadnu tyčky a v ten moment mi BYLO JASNÉ, CO MÁM UDĚLAT! Najít zbytek pásky, zasadit pár tyček, natáhnout pásku…….holky jak viděly můj nadšený zápal se ihned přidaly, ani jsem nemusela nic vysvětlovat. Během 10ti minut byl z prostoru kolem domku, který je vyhrazen hraní a obytné části, provizorní výběh a už jsme sem POUŠTĚLY KONĚ. IMG_20160925_165102

Ten pocit , že chodí kolem nás, pasou se na čerstvé trávě, která by se jinak posekala a my je u toho sledujeme. Najednou nebyl problém si udělat čas a sledovat je, jak se chovají a PROZKOUMÁVAJÍ NOVÝ PROSTOR. Jednoho více zajímaly schody do domu, dalšího zahradní hadice, poník pobíhal zprava doleva a vždy si třikrát ukousl….BYLA TO LEGRACE. Ale během chvilky se všichni spokojeně pásli a já jsem vyřešila svůj problém, že NEVIDÍM NA KONĚ:-) Už je takhle pasu 3 dny, vždy když mám chvilku volna. Sednu si k nim, fotím, píšu na PC nebo pracuji okolo nich, ale rozhodně na ně vidím a užívám si jejich společnosti.

A NAVÍC MÁME POSEČENÝ TRÁVNÍK – PARDON VLASTNĚ SPASENÝ:-))))

Přeji Vám mnoho vyřešených otázek …jen tak mimochodem:-)))

 

Pokud se Vám článek líbil, stáhněte si můj  eBOOK ZDARMA ZDE a začtěte se.

Cítíte se, že stojíte na místě, nic Vám nejde a jste stále nespokojeni? Hodil by se Vám přísun podpory od někoho, kdo na tom byl  stejně a dnes je šťastný a spokojený? Stáhněte si můj nový eBOOK  Můj sen: Z paneláku ke koním a na ranč. Pokochejte se a posuňte se dopředu se svými SNY:-) Moc Vám to přeji! 

IMG_20160925_183213

:

Katka Zajacová

Mojí vášní jsou koně. Baví mě ukazovat dětem i dospělým cestu k nim a inspirovat je, jak si s koněm vytvořit vztah. Užívat si s nimi čas jinak, než je zvykem a vytvořit si z nich parťáky na celý život.

Ke koním jsem chodila už odmalička jako dítě, mým snem bylo mít vlastního koně a ten jsem si splnila z mé první výplaty. Tento kůň mne provází mým životem již 20 let.

Druhý velký sen, mít svůj ranč a s koňmi denně žít a ne za nimi dojíždět, jsem si splnila teď. Mám dvě děti, které také milují koně a mohou s nimi žít již od malička. Dalším mým snem je tuto lásku ke koním předávat dál, aby si s nimi lidé naučili udělat hezký vztah. Když jim otevřete své srdce, můžete jen získat.

Získala jsem certifikaci Pedagogicko-psychologického ježdění a mám licenci Cvičitele pro jízdu na koni.

Jsem také autorkou eBooku ZDARMA:

Děti a koně: 8 tipů na co nezapomenout, když chce Vaše dítě jezdit na koni

Stáhnout si eBOOK ZDARMA můžete ZDE>>>

Jsem také autorkou eBooku :

Můj sen: Z paneláku ke koním a na ranč

Stáhnout si eBOOK MŮJ SEN můžete ZDE>>>

Můj příběh si přečtěte zde>>

Komentáře